Świat oszalał na punkcie aparatów Clear Aligner — a my nie widzimy w tym nic dziwnego. Aparat Clear Aligner bywa także nazywany aparatem niewidzialnym bądź też niewidocznym staje się niezwykle popularnym rozwiązaniem wśród dzieci, młodzieży i dorosłych! Jak wygląda Clear Aligner? Jak wygląda leczenie z jego użyciem? Jakie zalety daje aparat Clear Aligner? Sprawdźmy!

Opis aparatów Clear Aligner

Aparat ortodontyczny Clear Aligner to jedno z najchętniej wykorzystywanych rozwiązań z zakresu poprawy nieprawidłowości zgryzu. Clear Aligner to nic innego jak przezroczyste nakładki na zęby, wykonane z tworzywa termoformowalnego. To właśnie te unikalne cechy fizyczne sprawiają, że jest on tak doceniany przez wielu pacjentów. Brak wyraźnego odznacza się na powierzchni zębów aparatów Clear Aligner sprawia, że można je stosować na co dzień bez dyskomfortu wynikającego z jego obecności na zębach! Jego dopasowania sprawia też, że Clear Aligner nigdy nie spadnie on wam z zębów!

Leczenie z użyciem Clear Aligner

Leczenie z użyciem narzędzia, jakim jest aparat Clear Aligner składa się z kilku faz. Pierwszą z nich jest zbadanie, czy zęby pacjenta faktycznie nadają się do tego, aby wykorzystać na nich aparat Clear Aligner. Zwykle wystarcza jedynie wywiad, aby stomatolog wiedział, czy jest to możliwe. Zakładając, że wywiad przebiegł pozytywnie, możliwe będzie wykonanie odlewu zębów, który posłuży nie tylko jako stworzenie podstawowego aparatu Clear Aligner, ale także dalszych jego następców. Następna wizyta to przestawienie planu leczenia i przedstawienie metody leczenia

Kolejno, po upływie około tygodnia umówimy się na wizytę i otrzymamy zestaw trzech nakładek Clear Aligner o różnej twardości, które będziemy nosić przez wyznaczony czas. Po tym, jak skończymy leczenie — wystarczy już tylko nosić aparat retencyjny!

Aparat ortodontyczny Clear Aligner — zalety

Skoro wiecie już, czym charakteryzuje się aparat Clear Aligner, warto także wspomnieć o jego niepodważalnych i dosłownie — niezauważalnych zaletach! Przede wszystkim jest on praktycznie niewidoczny na powierzchni zębów, przez co nie budzi żadnego dyskomfortu. Co więcej, leczenie przy jego wykorzystaniu jest stosunkowo bezbolesne, a sam aparat Clear Aligner jest bardzo prosty do wkładania i wyjmowania. Clear Aligner to także kapitalne rozwiązanie w przypadku wad zgryzu takich diastema, zgryz otwarty, zgryz głęboki czy krzyżowy. No i na koniec, co najważniejsze. – koszt leczenia przy pomocy narzędzia, jakim jest Clear Aligner jest znacząco niższy! Czemu więc z niego nie skorzystać?