Aparat lingwalny to istny krzyk mody we współczesnej stomatologii i nic dziwnego, że coraz większa ilość pacjentów decyzję się na jego założenie. Aparat lingwalny ma to do siebie, że jest bardzo ciekawą alternatywą dla tradycyjnego leczenia ortodontycznego. Jeżeli więc cenicie sobie niespotykana wcześniej estetykę, a przez swój wykonywany zawód raczej potrzebujecie bardziej subtelnego rozwiązania, być może takie aparaty będą idealne dla was! Pokażemy wam ich zalety oraz to jak wygląda leczenie z ich wykorzystaniem!

Zalety niewidocznego aparatu lingwalnego

Jakie zalety swoim pacjentom oferują gabinety wykorzystujące aparaty lingwalne? Otóż co ciekawe, możemy wyróżnić kilka najważniejszych zalet, do których należą chociażby:

  • niespotykaną estetykę
  • możliwość wyleczenia tak naprawdę najróżniejszych wad zgryzu, niezależnie od wieku pacjenta czy też jego warunków zębowych
  • Brak ryzyka powstania odwapnień na przedniej powierzchni zębów
  • Znacznie zwiększona wygoda korzystania z tego, co oferują aparaty lingwalne
  • Aparaty lingwalne wymagają tego, aby były zaprojektowane specjalnie pod potrzeby pacjenta, przez co leczenie jest znacznie bardziej precyzyjne
  • Znaczące skrócenie czasu leczenia w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami
  • Aparat lingwalny gwarantuje znacznie mniejsze dolegliwości bólowe

Leczenie z użyciem aparatu lingwalnego

Oczywiście, chcielibyście też poznać to, jak aparat lingwalny leczy nasz zgryz. Sytuacja prezentuje się następująco — taki aparat przyklejany jest do wewnętrznej strony zębów, przez co jego zauważenie przez osobę postronną jest niemożliwe. Aparaty lingwalne różnią się od klasycznych aparatów tym, że nie mają one zamków bądź pierścieni, przez co powstające na nich siły znacząco różnią się od siebie. W technice lingwalnej używa się znacznie innych zamków, a co więcej, dzięki temu, co oferują aparaty lingwalne, można obejrzeć przyszły wygląd naszych zębów! Jak już także wspomnieliśmy, aparat lingwalny znacząco skraca proces leczenia niż w przypadku tradycyjnego mechanizmu. Takim aparatem można wyleczyć niemal każdą wadę zgryzu, a tak naprawdę jedynym czynnikiem ograniczającym jego działanie jest obecność chorób przyzębia, czy dostateczna ilość koronowej części zęba, do której ostatecznie ma zostać przyklejony aparat. Jak więc widzicie, leczenie z wykorzystaniem aparatów lingwalnych jest absolutnie rewolucyjnym i co najważniejsze — skutecznym rozwiązaniem! Warto nie bać się nowości i spróbować ich na własnym zgryzie, jeżeli ortodonta uzna go za niewłaściwy!