implanty_stomatologiczne

Stosowanie implantów stomatologicznych jest coraz bardziej powszechne. Decyzja o wszczepieniu implantów wynika z tego, iż to rozwiązanie protetyczne oferuje szereg niezwykle atrakcyjnych zalet. Pacjent, który decyduje się na implanty stomatologiczne, ma pewność, że stosuje rozwiązanie protetyczne, obecnie najbardziej zbliżone do naturalnego zęba. Dowiedz się, czym są implanty stomatologiczne i jakie są zalety ich wykorzystania.

Walory estetyczne implantu zębowego

Jak wspomnieliśmy wcześniej, implanty zębowe są obecnie najbardziej zbliżonym do naturalnego zęba rozwiązaniem. Ich zastosowanie wiąże się z uzyskaniem efektu, który zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym, świetnie naśladuje naturalny ząb. Wybierając rozwiązanie protetyczne, warto jest uwzględnić je w wyborze.

Implant zębowy, w połączeniu z koroną zębową, posiada bardzo atrakcyjny wygląd. Zastosowanie takiego zestawu pozwala uzyskać efekt, który ciężko odróżnić od naturalnego zęba. Korony protetyczne, które montuje się na implantach, bardzo dobrze odwzorowują prawdziwy ząb.

Na szczególną uwagę zasługują pełnoceramiczne korony protetyczne, które, ze względu na swoją przezierność, są wizualnie bardzo atrakcyjne. Korony protetyczne, które są wykonane z kompozytu, również mają atrakcyjny wygląd, jednak w przeciwieństwie do koron pełnoceramicznych, ich kolor jest jednolity, przez co mogą wyglądać nieco sztucznie.

Aby uzyskać najlepszy efekt wizualny, warto jest zastosować implanty wykonane z tlenku cyrkonu. Ich kolor jest podobny do koloru wybranego implantu, co sprawia, że obniżenie linii dziąseł nie spowoduje negatywnego efektu wizualnego.

Walory funkcjonalne implantu zębowego

Implanty stomatologiczne, w połączeniu z koronami, wyglądają bardzo dobrze, jednak należy także pamiętać o zaletach funkcjonalnych. Przede wszystkim, na koronach, które mocuje się na implantach, kamień zębowy nie osiada tak szybko, co sprawia, że ryzyko powstania chorób przyzębia jest dużo mniejsze.

Dodatkowo, implanty stomatologiczne oferują bardzo wysoki poziom stabilności. Implant, za sprawą procesu osteointegracji, łączy się z kością pacjenta, przez co stabilnie trzyma się w zębodole – taki poziom stabilności jest nieosiągalny przy innych rozwiązaniach protetycznych.

Z implantami, na których znajdują się korony, pacjent może bez obaw wrócić do spożywania ulubionych posiłków i napojów. Implanty wymagają jednak szczególnej pielęgnacji – w tym stosowania środków dla osób, które posiadają implanty.