Kosmetyczne-wybielanie-zebow

Coraz więcej osób przekonuje się do wykonania zabiegu wybielania zębów. Również metod na uzyskanie pięknego uśmiechu jest sporo. Jak wybrać to najlepsze dla siebie? Kosmetyczne wybielanie zębów na czym polega? Czy jest skuteczne?

Co to jest wybielanie zębów?

Wybielanie zębów obecnie można przeprowadzić na wiele sposobów – korzystając z zabiegu w gabinecie stomatologicznym, odwiedzając kosmetyczkę, stosując nakładki w domu lub też delikatnie uzyskując efekt bielszego szkliwa dzięki pastom do zębów. Sam proces wybielania polega na usuwaniu przebarwień z powierzchni zewnętrznej zębów i zapobieganiu powstawaniu nowych zanieczyszczeń, które przyciemniają zęby. Zwykle stosuje się metody chemiczne i fizyczne, czyli ścieranie i konkretny środek z nadtlenkiem wodoru. Można spotkać się również z bardziej naturalnymi i mniej i inwazyjnymi metodami, które są bezpieczne dla szkliwa, jednak mniej efektywne (np. wybielanie środkiem z sodą oczyszczoną).

Zabiegi na wybielanie zębów u kosmetyczki

Zabiegi wybielania zębów wykonywane w gabinetach kosmetycznych najczęściej opierają się na użyciu środka, którego bazą jest soda oczyszczona, czyli wodorowęglan sodu. Dzięki temu sposób ten jest uważany za bezpieczny dla kondycji zębów i dziąseł. Zabieg polega na nałożeniu żelu oraz użyciu lampy LED w celu utlenienia przebarwień. Kosmetyczne wybielanie zębów niweluje ciemne odcienie, które powstają na szkliwie na przestrzeni lat. Częste picie herbat, kaw i napojów mocno barwiących zęby przyczynia się do znacznego ich przyciemnienia. Warto jednak pamiętać, że metoda ta działa tylko na powierzchnię szkliwa – i choć daje natychmiastowy efekt i chroni przed uszkodzeniami szkliwa – nie jest zbyt trwała. Zabieg zwykle trzeba powtarzać co kilka tygodni lub miesięcy – w zależności od potrzeb i stosowanej diety.

Kosmetyczne wybielanie zębów – czy warto?

Jeśli klientowi zależy na osiągnięciu natychmiastowego efektu w połączeniu z niską ceną zabiegu, wybielanie zębów w gabinecie kosmetycznym może okazać się tą najbardziej pożądaną metodą. Dzięki niej można uzyskać uśmiech bielszy aż do 8 tonów. Zwykle jednak nie są to aż tak spektakularne zmiany, jednak zdecydowanie widoczne. Sporą zaletą zabiegu wykonywanego u kosmetyczki jest czas – wystarczy ok. 20 minut, by cieszyć się odmienionym uśmiechem. Jest to duży plus dla osób, które chcą szybko poprawić swoją prezencję przed ważną uroczystością. Metoda ta jest również bezbolesna dla klienta i nie wymaga specjalnego przygotowania. Oczywiście zęby powinny być zdrowe, bez ubytków i innych zmian. Przed zabiegiem należy też poinformować specjalistę o stosowanych wcześniej zabiegach wybielających zęby, by móc zachować od nich bezpieczny odstęp czasowy.

Zabieg kosmetycznego wybielania zębów z użyciem wodorowęglanu sodu jest bezpieczny, jednak istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania go. Należą do nich m.in. choroby nowotworowe, ciąża, stany zapalne jamy ustnej i noszenie stałego aparatu ortodontycznego. Przed podjęciem decyzji o zabiegu warto więc poinformować specjalistę o wszelkich chorobach lub alergiach, mogących niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

Warto też pamiętać, że zabieg wybielania zębów w gabinecie kosmetycznym może nie przynieść oczekiwanego efektu na zębach martwych, licówkach, implantach lub innych wypełnieniach – efekt rozjaśnienia może być w tym przypadku mniejszy.