Zęby to jedyne kości, które wystają poza powierzchnię skórną i możemy je zobaczyć bez użycia specjalistycznych urządzeń. Jednocześnie zęby to jedyny element naszego ciała, który się nie regeneruje. Oznacza to, że należy o nie szczególnie dbać!

W przypadku uzębienia, jak i w przypadku każdej innej części naszego ciała, lepiej zapobiegać niż leczyć. W tym przypadku znaczenie ma właściwa dieta, higiena jamy ustnej oraz profilaktyka. Nie bójmy się wizyt u stomatologa! Im wcześniej wykryjemy nieprawidłowości, tym mniej się rozprzestrzenią i skuteczniej je wyleczymy. Najbardziej rozpowszechnionym problemem jest próchnica. Mało kto nie ma choćby jednego zęba z plombą! Niewykryta i niepoddana leczeniu próchnica prowadzi do konieczności leczenia kanałowego zęba. Leczenie kanałowe może odbywać się bezboleśnie – pod znieczuleniem, a to bez znieczulenia nie jest niczym przyjemnym. Jeśli próchnica zaszła zbyt daleko i leczenia kanałowe nic już nie da, wówczas konieczne jest usunięcie zęba.

Z reguły najbardziej rozpaczamy nad utratą zębów przednich. Zęby można utracić także w innych okolicznościach, nie tylko w wyniku działania próchnicy. W utracie zębów przednich najbardziej doskwiera nam to, że psuje to nasz wygląd, jest to wizualnie nieestetyczne. Jednak w obecnych czasach można temu zaradzić!
Specjaliści oferują nam implanty zębowe, które wstawiają w miejsce zęba, którego w jakiś okolicznościach utraciliśmy. Kolor implantu dobrany do naszych pozostałych zębów, gwarantuje, że efekt będzie naturalny i implant nie będzie rzucał się w oczy. Jeśli ktoś na własne życzenie ma ochotę usunąć całe swoje uzębienie i zastąpić je implantami, to ma taką możliwość. Wówczas kolor implantu jest na żądanie klienta. Jedni chcą osiągnąć naturalny efekt, a inni lśnić hollywoodzkim uśmiechem. Dodatkowo implanty pozwalają na poprawienie kształtu swoich zębów. Nadawany jest zupełnie nowy kształt, dostosowany przez specjalistę wielkością do twarzy i szczęk pacjenta.

Pozostaje pytanie: czy wstawianie implantu zębowego boli? Na szczęście, jest ono zupełnie bezbolesnym zabiegiem. Wstawianie implantu zębowego odbywa się pod znieczuleniem. Implant umieszczany jest w dziąśle pacjenta, dlatego dla większości ludzi ból ten byłby nie do zniesienia. Zastosowanie przez specjalistę znieczulenia gwarantuje, że nie odczujemy żadnego dyskomfortu.
Decydując się na wstawienie implantów, wybieramy klinikę, która oferuje usługi w tym zakresie. Warto przemyśleć decyzję, co do wyboru kliniki i specjalisty, w którego ręce oddamy swoje uzębienie. Klinika, na którą się decydujemy oraz specjalista, któremu się oddamy powinny mieć pozytywne opinie innych pacjentów. Klinika, na której stronie możliwość dodania swojej opinii jest zablokowana, nie jest dobrym wyborem. Skoro ta klinika nie chce upubliczniać opinii klientów, najprawdopodobniej ma coś do ukrycia. Czasami nawet lepiej dołożyć trochę pieniędzy i zapisać się na zabieg w lepszej klinice, niż zepsuć swój wizerunek. Poprawienie nieprawidłowo założonych implantów przez innego specjalistę będzie słono kosztować. Zatem, jeśli marzysz o pięknych i równych zębach zdecyduj się na wstawienie implantów!