Implanty zębowe są obecnie jednym z najbardziej ekskluzywnych rozwiązań protetycznych. Prestiż posiadania implantów wynika z ich ceny i jakości – są to stosunkowo drogie, ale jednocześnie jedne z najtrwalszych i najlepszych rozwiązań problemu bezzębia. Pacjenci, którzy cenią sobie komfort i naturalność odczuć, decydują się m.in. na implanty cyrkonowe. Dowiedz się, jakie implanty zębów są obecnie dostępne i które z nich warto wybrać.

Implanty zębów cyrkonowe

Implanty cyrkonowe są stosunkowo nowym rozwiązaniem. Stanowią one alternatywę dla implantów tytanowych. Wykonuje się je z tlenku cyrkonu – materiału, który równie dobrze łączy się z tkanką kostną poprzez proces osteointegracji. Wszczepy cyrkonowe mają bardziej neutralny kolor, zbliżony do koloru zęba, dzięki czemu obniżenie linii dziąseł nie przełoży się na spowodowanie negatywnego efektu estetycznego. Dodatkowo, w składzie implantów cyrkonowych nie znajduje się metal, który u części pacjentów powoduje reakcję alergiczną.

Decydując się na implant cyrkonowy, warto jest mieć na względzie, że nie jest on tak powszechnym rozwiązaniem, jak implanty tytanowe. Większość stomatologów wykonuje implantację w oparciu o implanty tytanowe – m.in. ze względu na ich większą stabilność.

Implanty zębów tytanowe

Implant tytanowy jest obecnie najpowszechniejszym rozwiązaniem, stosowanym w leczeniu implantologicznym. Implanty tytanowe charakteryzują się świetną biokompatybilnością (na podobnym poziomie jak cyrkonowe), co oznacza, że integracja z tkanką kostną odbywa się w szybkim tempie. Zastosowanie implantów tytanowych gwarantuje długotrwałość efektu – tytan jest wytrzymałym materiałem, dlatego zabieg implantacji powinno traktować się jako inwestycję na długi czas.

Decydując się na implantację, warto jest mieć na uwadze pewną wadę implantów tytanowych. Kolor implantów tytanowych jest szary, dlatego, w przeciwieństwie do implantów cyrkonowych, obniżenie linii dziąseł może spowodować nieznaczne obnażenie części implantu. Dla części pacjentów nie stanowi to problemu, jednak bez wątpienia dobrze jest być świadomym możliwości wystąpienia takiej sytuacji.

Na jaki implant się zdecydować?

Implant tytanowy jest sprawdzonym i popularnym rozwiązaniem, powszechnie stosowanym. Na ten rodzaj implantu powinni zdecydować się pacjenci, którzy cenią sobie stosowanie wielokrotnie przebadanych i przetestowanych rozwiązań,

Implant cyrkonowy warto wybrać, jeśli pacjent ceni sobie efekt estetyczny i chce, aby obniżenie linii dziąseł nie wpłynęło znacząco na wygląd uśmiechu.

Więcej informacji uzyskasz w gabinecie https://verdeclinic.pl/