Jak wygląda korona porcelanowa?

Leczenie zębów może przyjmować najróżniejsze formy — można je wypełniać, wstawiać w ich miejsce implanty czy też nakładać specjalne licówki. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest stosowanie specjalnych koron zębowych, najczęściej porcelanowych. Jak wyglada korona porcelanowa i z jakiego powodu pacjenci powinni się zainteresować właśnie nią?

Co to jest korona porcelanowa i jakie są jej cechy?

Jak wyglada korona porcelanowa? Zanim przejdzie się do omawiania tej kwestii, w pierwszej kolejności dowiedzieć się należy, czym ona tak w ogóle jest. Czym zatem są korony zębowe i kiedy się je stosuje?
Stosunkowo często zdarza się taka sytuacja, gdy ząb jest na tyle zniszczony, że nie da się go wyleczyć poprzez wypełnienie. Jedyną możliwą opcją pozostaje jego odbudowa. Wykonuje się ją poprzez umieszczenie na zębie specjalnej korony protetycznej, która może być wykonana z różnych materiałów, w tym również z porcelany.
Jak wyglada korona porcelanowa? Jak się okazuje, swoim wyglądem przypomina zwykły ząb. Różnice są tak niewielkie, że osoba postronna nie dostrzeże faktu jej posiadania. Z jakiego powodu stosuje się właśnie takie korony? Oprócz bardzo ładnego wyglądu cechują się także bardzo dużą trwałością i odpornością na ścieranie czy też przebarwianie.

Jakie są zalety korony porcelanowej w porównaniu do innych rodzajów koron?

Wiedzieć trzeba, że na rynku dostępne są najróżniejsze odmiany koron zębowych. Różnią się one przede wszystkim materiałem, z którego są wykonane. Co zatem jest dostępnego na rynku i z jakiego powodu to właśnie korony porcelanowe cieszą się tak dużą popularnością?
Jak się okazuje, oprócz koron wykonanych z porcelany pacjenci mają także do dyspozycji odmiany metalowe, cyrkonowe, a także ceramiczne. Czym konkretnie wyróżnia się zatem korona porcelanowa i co sprawia, że jest tak popularna? Chodzi w tym wypadku oczywiście o połączenie bardzo ładnego, doskonale odwzorowującego prawdziwy ząb wyglądu, lecz dodatkowo o doskonałą trwałość. Co prawda można zakupić korony metalowe, które będą o wiele trwalsze, lecz nie będą się one tak dobrze prezentowały. Jak wyglada korona porcelanowa? Wielu pacjentów uważa, że po prostu idealnie odwzorowują one prawdziwego zęba.

Jak wygląda proces wykonania korony porcelanowej u dentysty?

Skoro wiadomo już, jak wyglada korona porcelanowa i z jakiego powodu cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem, trzeba teraz przejść do najważniejszej dla wielu osób kwestii, czyli omawiania procesu jej zakładania. Jak zatem wygląda zabieg osadzania korony zębowej?
Podstawowym krokiem, który jest wykonywany na początku zabiegu, jest odpowiednie przygotowanie leczonego zęba, czyli jego oszlifowanie. Ząb musi mieć właściwy kształt, a także gładkie ścianki, ponieważ to właśnie na nim osadzana będzie korona. Kolejnym krokiem jest pobranie odcisku przygotowanego zęba, a także sprawdzenie koloru zębów, aby korona nie odbiegała od nich swoją barwą. Ostatnim etapem jest wstawienie korony, która mocowana jest przy pomocy specjalnego, niezwykle mocnego kleju.