Z klei do protez korzysta coraz to większa liczba osób. Są to spoiwa, które pozwalają na długotrwałe zamocowanie protezy na tkankach naturalnych czyli na dziąsłach. Tego rodzaju preparaty produkowane są w formie kleju, żelu czy proszku. Najlepsze z nich pozwalają na doskonałe utrzymanie protezy, w swoim miejscu przez prawie cały dzień i zapewniają optymalny komfort mówienia.

Kleje do protez zębowych – na co wrócić uwagę przy zakupie?

Kleje do protez są bardzo przydatne wszystkim osobom, które są zmuszone do posiadania sztucznej protezy zębowej. Takie osoby, doskonale zdają sobie sprawę z faktu, jak bardzo ważny i istotny jest rodzaj takiego kleju. Wysunięcie się protezy, w nieodpowiednim momencie, nie tylko może wzbudzić konsternacje ale także podrażnić podniebienie.
Każdy powinien sobie indywidualnie dobrać odpowiednią formę kleju do protez. Proponowane, na rynku, preparaty występują w formie kremu, żelu i proszku. Dzięki klejom do protez wytwarzana jest tak zwana poduszka, między protezą a podniebieniem, która sprawia, że proteza nie rani i nie uszkadzania miękkich tkanek żywych. Szukając odpowiedniego preparatu dla siebie trzeba zwrócić uwagę na skład produktu, konsystencję, trwałość, smak i sam fakt czy preparat będzie na długo i trwale utrzymywał protezę.

Rodzaje kleju do protez – kleje do protez bez cynku i inne

Jest wielu producentów kleju do protez i wiele jego form i rodzajów. Każda jego forma powinna charakteryzować się tym, że idealnie podtrzymywana jest proteza. Najlepiej jest kupować klej do protez, który nie posiada cynku, ponieważ jego długotrwałe wykorzystywanie może nieprzychylnie wpłynąć na stan zdrowia. Tego rodzaju kremów jest sporo i bardzo wielu producentów stosuje cynk w składzie preparatów do utrzymania protezy.
Inne rodzaje klejów różnią się swoją konsystencją, smakiem, mocą i właśnie posiadanym składem. Kleje w formie kremu najczęściej są produktem, który daje największą gwarancję utrzymania sztucznego uzębienia. Żele działają podobnie jak kremy ale ich konsystencja jest bardziej lekka. Natomiast klej w formie proszku, w zetknięciu ze śliną rozpuszcza się i tworzy bardzo mocne spoiwo. Dodatkowo sprzedawane kleje są bezsmakowe albo mają posmak mięty.
Rodzajów takich kremów jest bardzo dużo i najlepiej, zawsze, jest jak ktoś dobierze odpowiedni preparat dla siebie.

Kleje do protez – ceny

Ceny za tego typu preparaty są różne i zależne od ich konsystencji, składu czy smaku. Średnia cena towaru to około 20 złotych. Jak widać kleje te nie są zbyt drogie a na pewno idealnie się sprawdzą i ich działanie będzie skuteczne i da znaczny komfort, każdej osobie, która zmuszona jest protezę nosić. W dzisiejszych czasach kleje do protez sprzedawane są już nie tylko w aptekach ale także i w drogeriach. Producenci coraz to bardziej udoskonalają ten produkt a i klienci coraz częściej znajdują odpowiednią propozycję dla siebie. Jest to bardzo dobra inwestycja w siebie. Najlepiej jest dobrać odpowiedni preparat przy pomocy swojego dentysty.